Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Otokar, Endüstri 4.0 İçin Kollarını Sıvadı

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Otokar, Endüstri 4.0 İçin Kollarını Sıvadı

Türk otomotiv ve savunma sanayi kuruluşlarından biri olan Otokar, 15 farklı projeyle 4'üncü sanayi devrimi olarak da adlandırılan "Endüstri 4.0"a geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Anadolu Ajansına yapılan açıklamada Otokar, söz konusu dijital dönüşüm atağı çerçevesinde;"Müşteriye Dokunan Dijital Kanallar", "Dijitalleşmiş Üretim ve Tedarik Zinciri", "Analitik Karar & Pazarlama" ve "Dijital Ürünler & Servisler" gibi servislerini hayata geçirecek.

Açıklamada görüşlerini paylaşan Otokar Üretim ve Tedarikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı veDijital Dönüşüm Proje Lideri Ali Rıza Alptekin, "Şimdiye kadar kendi teknolojimizi geliştirerek ürünlerimizde yerli ve milli kimlik özelliğini koruduk, tamamen topyekun mükemmellik felsefesi ile hareket ediyoruz. Uluslararası standartlarda yürüttüğümüz Ar-Ge çalışmalarıyla ürettiğimiz araçlarımız bugün 5 kıtada 60'ın üzerinde ülkede kullanılıyor." ifadelerini kullandı.

Alptekin, yeni teknolojilere uyum sağlayacak dijital dönüşüm projelerinin hızlandırılacağını, yeni üretim teknolojilerine entegre edileceğini söyledi. Alptekin, tüm projelerin tamamlandığında üretimde ve satış sonrası hizmetlerde yeni bir dönem başlayacağını da sözlerine ekledi. Proje Lideri Ali Rıza Alptekin, Türkiye'nin geleceğinde başarının anahtarı olarak Otokar'ın dijital dönüşümüne ayak uyduranların elinde olacağını da vurguladı.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 18:31
Paylaş: