Pokemon çılgınlığı ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Pokemon çılgınlığı futbol dünyasına sıçrarsa?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
822 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Yasaklar gelir! Manchester United’ın 53 yaşındaki ünlü teknik adamı José Mourinho’nun futbolcuların Pokemon GO’yu yoğun şekilde oynamalarından duyduğu sıkıntı, eşine az rastlanan bir yasağı beraberinde getirdi. Ünlü futbol adamı, kulüpteki oyuncularının maçlardan iki gün önce oyun oynamalarını yasakladı. Kulüp yetkilileri tarafından doğrulanan gelişme ile birlikte Pokemon GO’nun futbolcular üzerindeki etkileri de tartışılmaya başlandı.
Bilindiği üzere fenomen yapım, ciddi seviyede bir bağımlılık unsuru olmaya aday. Çünkü, oyunun amacı sanal gerçeklikle gerçek dünyada yer alan Pokemon karakterlerinin yakalanması. Bunun içinde gerçek ortamalarda bir nezi ‘ava çıkılıyor’ Dolayısıyla bolca vakit alan, araştırma gerektiren bir oyun söz konusu oluyor. Pokemon GO, profesyonel futbolcuların aklından çıkmayan bir yapım olabilir. Gayet normal…
Konuyla ilgili önlemlerin ilki Manchester United’ta görüldü. Başka takımlarda da benzer gelişmelerin yaşanabileceği konuşuluyor. Örneğin Alman Borissia Dordmund takımında ciddi bir Pokemon GO çılgınlığı yaşandığı haberleri basına yansıyor. İspanyol kulüplerinde de benzer durumların söz konusu olduğu belirtiliyor.

Öte yandan Mourinho, disipliniyle tanınan bir isim ve aldığı karar bu nedenle şaşırtmadı. Teknik adam, daha önce de takım otobüsünde cihazların sesinin kapatılması da dahil olmak üzere çok sayıda ‘teknoloji odaklı’ önlemiyle tanınıyor. Pokemon GO çılgınlığı, futbol sahalarında da yavaş yavaş hissedilmeye, tartışılmaya başlandı.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:27
Paylaş: