Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Pokemon GO ilk ayında ne kadar kazandırdı?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
907 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Geçtiğimiz aya damgasını vuran mobil oyun Pokemon GO, gerek geliştiricisine, gerekse uygulama mağazaları gelirleri sayesinde Apple, Google gibi şirketlere kazandıracağı rakamlarla yeni ‘para makines’ adeta. İlk çıktığı günlerde rekor gelir sağlayan, sonrasında bir nebze duraksayan uygulama toplamda ise ciddi bir kaynak konumunda. Bir araştırma şirketi tarafından duyurulan rakamlar da bunu gözler önüne seriyor…
Niantic’in geliştiriciliğini üstlendiği Pokemon GO’nun ilk ayının sonunda ne kadar kazandırmış olabileceğine ilişkin rakam paylaşıldı. Buna göre söz konus gelir 200 milyon dolar. Bir ayda elde edildiğinin altı çizilen ve Sensor Tower adlı araştırma kuruluşu tarafından belirtilen bu rakamın, Pokemon GO başarısının boyutlarını da net bir şekilde ifade ettiğine şüphe yok.

Öte yandan araştırma, diğer popüler oyunların ilk ay gelirleri ile Pokemon GO arasındaki farkları da içeriyor. Buna göre Clash Royale’ın ilk ay geliri 120 milyon dolar, bir mobil uygulama ikonu halini alan Candy Crush Soda Saga ise çok daha gerilerden takip etmiş; ilk ayında sadece 27 milyon dolar gelir elde edebildiği görülüyor. Ayrıca bu yapımların tanıtımları için ciddi bir kampanya yürüttüklerinin de altının çizilmesi önemli. Pokemon GO, organik bir şekilde yayıldı, hatta çoğu uygulama mağazasında halen indirilebilir özellikte değil.
Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalınız… 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:09
Paylaş: