Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Pokemon GO Twitter’ı bile geride bırakıyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,280 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Pokemon GO, bu yazın en çarpıcı mobil oyunu olmaya aday. Avustralya ve Yeni Zelanda’nın ardından ABD’de de yayınlanan yapım, son verilere göre aktif kullanıcı sayısında popüler mikro blog ağı Twitter’ı dahi geride bırakmaya yakın durumda.
2 gün içinde ABD’deki Android’li cihazların yüzde 5,16’sına indirildiği kaydedilen Pokemon GO, bir diğer popüler uygulama Tinder’ı çoktan geride bırakmış durumda. Çöpçatanlık uygulaması, ülkedeki Android işletim sistemine sahip cihazların yüzde 2,5’inde yer alıyor.
Yeni bir bağımlılık mı?
Günlük aktif kullanıcı sayısına dair veriler de çarpıcı. Buna göre Pokemon GO, uygulamayı indirenlerin yüzde 60’ı tarafından her gün mutlaka bir kez açılıyor. Üstelik günlük ortalama kullanım süresi de 43 dakika. Bu süre, WhatsApp’ta 30, Instagram’da 25 ve Snapchat’te 23 dakika şeklinde. Bu durum, Twitter’ın yakın zaman içinde geride bırakılacağına işaret. Son göstergeler Pokemon GO’nun yeni bir mobil bağımlılık unsuru olabileceği endişelerini yükseltiyor.
Türkiye’den ilgi yüksek
Son bilgi de Türkiye’den. Bilindiği üzere uygulama, çoğu ülkede PlayStore üzerinden indirilemiyor. Türkiye’de de hatrı sayılır bir bilinirliği sahip APK Mirror ise ülkede indirilemeyen oyunların edinilebilmesine olanak tanıyor. Gelen bilgiye göre son dönemde APK Mirror’ı en çok ziyaret eden ülkeler arasında Türkiye’de var.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:53
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕