Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Pokemon GO yasakları devam ediyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
815 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Pokemon GO, tüm zamanların en başarılı mobil oyunlarından biri olma yolunda ilerliyor. Büyük bir fenomen olduğuna şüphe yok. Modası ne zaman geçer bilinmez ama dünyanın birçok ülkesinde sadece başarısıyla değil, yasaklarıyla da gündeme gelmeye devam ettiği de açık.
Bu noktada yeni bir Pokemon GO yasağı da ABD’nin Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın genel adı Pentagon’da uygulama konuldu. Konunun detayları da aktarıldı…
Resmi açıklamaya göre Pentagon’a bağlı arazi ve yerleşkelerde Pokemon GO oynanması yasaklandı. Kararın casusluk faaliyetlerine yol açabilecek girişimlerin önüne geçilmesi adına alındığı kaydedildi. Oyunu oynayan çalışanların akıllı telefonlarının hack’lenmesi durumunda, elde edilebilecek bilgilerden faydalanılarak bakanlık içerisindeki gizli belgelerin yerlerinin bulunabileceği belirtildi.
Son derece ilginç bir konu olduğuna şüphe yok, ancak bu denli yüksek noktalardan gelen yasaklama kararlarının öncesinde belli başlı teşebbüslerin tespitinin olduğuna da şüphe yok.
Öte yandan fenomen oyun, geçtiğimiz ay bakanlık çalışanlarına dolaylı yoldan yasaklanmıştı. Yeni yasaklamayla konu yasal bir hal alırken, bakanlık çalışanı olmayan kimselerin de ilgili alanlarda Pokemon GO oynamasının önüne geçilmiş oldu.
Artırılmış gerçeklik oyunu daha önce İran’da da yasaklanmıştı. Yeni yasaklar gelir mi sorusunun yanıtı ise merakla bekleniyor.
Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:02
Paylaş: