Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
YouTube Kanalınız mı var? O zaman buraya tıklayarak ücretsiz olarak kanalınızı tanıtın!

Sahte Pokemon GO’lar her yerde!  

  RSS
#Bilal
(@bilal)
Saygın ÜyeMobil uygulama dünyasında asla değişmeyen bir gerçek varsa o da ilgi görenlerin çok hızlı bir şekilde klonlanması. Bunun en son örneği de yayınlanmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesine karşın yoğun ilgi ile karşılanan Pokemon GO adlı oyun.
Henüz az sayıda ülkede resmi olarak indirilebilen Pokemon GO’nun uygulama ekosistemi açısından önemli bir faktör olduğu gerçek. Şimdiden milyonlarca cihazda yüklü olan sanal gerçeklik odağındaki mobil oyuna dair yaşanan gelişme, tahmin edileceği üzere klonlanması ile ilgili…
Raporlar, özellikle Çin çıkışlı olan çok sayıda sahte Pokemon GO oyununun yayınlandığına işaret ediyor. Çin’de en çok indirilen uygulamalardan bazıları klon Pokemon GO’lar. Büyük ilgi gören yapımların sahte olduğu ise kısa süre içinde anlaşılıyor, buna karşın amaçlarına (indirilme) ulaştıkları da görülüyor.
Aradaki farkların başlıcası söz konusu sahte oyunların, akıllı telefonların kameralarını kullanmaksızın bir oyun deneyimi sunmaları. Pokemon GO’nun en önemli özelliği olan kamera ile birlikte kullanım, klonlanmış yapımlarda görülmüyor.
‘Orijinali’ merakla bekleniyor
Uzun bir beta sürecinin ardından çıkışını gerçekleştiren Pokemon GO, henüz aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede App Store ve Google Play’de yer almıyor. Ancak kısa süre içinde uygulamanın ülkemizde de resmi uygulama mağazalarındaki yerini alması bekleniyor

Alıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:48
Paylaş:
Başa dön