Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Samsung çift kamera modülü üretimine başlayacak

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
948 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Çok sayıda segmentte boy gösteren tüketici elektroniği şirketi Samsung, ürünlerindeki komponentlerin büyük kısmını kendi teknoloji yapısı içinde geliştirmesiyle de tanınıyor. Super AMOLED ekranlar, Exynos işlemciler, kamera modülleri, depolama birimleri gibi çok sayıda yapı, Kore merkezli şirket tarafından geliştiriliyor ve kendi cihazlarının yanı sıra başka üreticilere de donanım tedariği sağlanıyor. Son açıklamalar ise Samsung’un sonraki donanımsal teknoloji adımının çift kamera modülleri olacağına işaret ediyor.
Galaxy S8 kamerasına dair yeni bir işaret mi?
Samsung yetkililerinin açıklamasına göre 2016’nın ikinci yarısı itibarıyla şirket, çift kamera modülleri üretimine başlıyor. Geliştirilen yeni modüllerin hangi müşterilere satılacağı ve hangi Samsung modellerinde yer bulacağı konusu ise şimdilik net değil, ancak aşağı yukarı biliniyor. Özellikle Çin merkezli üreticilerin bu noktada Samsung’un yeni kameralarının ilk müşterileri olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan şirketin önümüzdeki dönemdeki amiral gemisi modeli Galaxy S8 ve Galaxy S8 edge’de çift kameranın yer alması da oldukça güçlü bir ihtimal haline dönüşüyor.
Yeni trend çift kamera özelliği
Apple’ın iPhone 7’de çift kamera yapısıyla geleceği iddiaları son derece güçlü. Ayrıca Huawei, LG gibi üreticilerin üst segmentte şimdiden belirtilen özelliklerde modeller sundukları görülüyor. Önümüzdeki süreçte arka kısımlarında ve belki ön yüzde yan yana konumlandırılmış iki kameralı akıllı cihazlarla daha fazla karşılaşılması teknoloji dünyasını pek fazla şaşırtmayacak.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:25
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕