Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Samsung Dünyanın En Geniş QLED Oyun Monitörünü Tanıttı

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Samsung Dünyanın En Geniş QLED Oyun Monitörünü Tanıttı

Samsung
, Gamescom 2017 oyun fuarında "dünyanın en geniş QLED oyun monitörü" ünvanını taşıyan yeni monitörü CHG90 QLED Gaming Monitor'u tanıttı. Bir köşeden diğer köşeye yani çapraz olarak 49 inç boyutunda olan monitör bildiğimiz monitörlere göre çok daha fazla bir genişliğe sahip.

Super ultra-wide olarak tanımlanan ve 32:9 orana sahip olan bu monitörün yan yana gelmiş iki adet 27 inç'lik ve 16:9 oranlı çerçevesiz iki monitör gibi düşünülebileceği de Samsung tarafından söyleniyor. Bu olağanüstü genişlik de sadece oyunlarda değil, bilgisayar üzerinde birden fazla iş yapılması durumunda da büyük kolaylıklar sağlıyor.
49 inç'lik bu etkileyici görünümdeki monitörün çözünürlüğü ise 3840x1080 piksel olarak ayarlanmış. Kavis miktarı ise 1800R olarak belirtiliyor. HDR (High Dynamic Range) özelliğine de sahip olan monitor 144Hz yenileme hızı sunuyor. İstendiği takdirde 60Hz veya 120Hz gibi yenileme hızlarında da çalışabiliyor. Samsung bu monitörün FreeSync veya Active Sync özelliklerine sahip olup olmadığı konusunda bir bilgi vermemiş olsa da bu özelliklere de sahip olacağı düşünülüyor. Bunların dışında 1ms'lik oldukça kısa tepki süresi de bu monitörün oyuncuları memnun eden özelliklerinden birisi olarak öne çıkıyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 18:37
Paylaş: