Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Samsung Electronics, 2016 ikinci çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,061 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Samsung Electronics, 30 Haziran 2016’da sona eren yılın ikinci çeyreğinin mali sonuçlarını açıkladı. Samsung’un bu çeyrekteki geliri, bir önceki yıla göre 2,4 trilyon Won artış ile 50,94 trilyon Won (yaklaşık 44 milyar dolar) olurken çeyrek için işletme kârı, bir önceki yıla göre 1,24 trilyon Won artış ile 8,14 trilyon Won (yaklaşık 899 milyon dolar) olarak gerçekleşti.
Şirketin, ikinci çeyrek sonuçlarına göre toplam kazancında kaydettiği büyüme ve sadece bir önceki yıla göre değil bir önceki çeyreğe kıyasla elde ettiği başarı, premuim ürün satışlarında devam eden güçlü satış rakamları sayesinde gerçekleşti.
Samsung’un Türkiye’de Mart 2016 itibariyle tüketiciyle buluşan amiral gemisi Galaxy S7 ve S7 edge’in yanı sıra Galaxy A and J serileri gibi orta sınıf akıllı telefon ürün gamı, BT ve Mobil İletişim kategorisindeki kârlılığa katkı sağladı. Bu kategoride işletme kârı 4,32 trilyon Won (yaklaşık 477 milyon dolar) olarak gerçekleşti.
Tüketici Elektroniği (CE) kategorisinde ise SUHD Tvler, Chef Collection Buzdolabı, AddWash Çamaşır Makinesi ve son olarak lansmanı yapılan klimalar sayesinde geçen yıla göre kaydadeğer büyüme kaydedildi.

Panel segmentinde gelirler, OLED kapasitesinin kullanılması ve LCD panel ürünlerinde istikrarın sağlanması sayesinde geçen çeyreğe göre artış gösterdi. Mobil ve SSD için yarı iletken talebi artarken şirket, farklılaştırılmış ürünleriyle elde ettiği keskin rekabet sayesinde sağlam büyüme elde etti.
Samsung 2016’nın ikinci yarısında ise ilk çeyreğe kıyasla güçlü performansını sürdürürken gelirlerini katma değerli ürünleri ile artırmayı ve arz-talep koşullarında istikrarı korumayı bekliyor. BT ve Mobil İletişim kategorisinde ise pazarlama harcamalarında artış bekleniyor.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:20
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕