Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Samsung, Film Yapımcılarını VR Konusunda Gaza Getiriyor!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
943 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Sanal gerçeklik alanına hızlı bir giriş yapan Samsung gözünü içerik üreticilerine dikti. Bu alanda daha fazla içerik isteyen şirket "Creators" adl program ile film yapımcılarını ve vlogger'ları gaza getiriyor.

Sanal gerçeklik alanında başından beri istekli görünen Samsung gözünü içerik üreticilere dikti. Bugün Birleşik Devletler’de Gear 360 VR kamerasını satışa sunan şirket, vlogger’ları ve film yapımcılarını sanal gerçeklik içerikleri üretme konusunda tabiri caizse gaza getiriyor.

Para Ödüllü VR Yarışması

“Gaza getiriyor” diyorum çünkü “Creators” adlı programını duyuran Güney Koreli şirket, bu kapsamda film yapımcılara seminerler ve eğitim sınıfları sağlayacak. Spordan eğitime, modadan seyahate, otomobillerden bilime kadar 10 farklı kategoride katılımcılara ilgilendikleri alanda VR deneyimi hazırlamasını isteyen şirket bir ödül programı da açıkladı. Her kategorinin kazananını 10 bin dolar para ödülü ve bazı ek ödüller kazanacak. Tüm kategorileri ve katılım şartlarını burada bulabilirsiniz.

Samsung VR'ı Herkese Sunmak İstiyor

Gear 360’a dönecek olursak, Birleşik Devletler’de satışa çıkan cihaz 350 dolar fiyat etiketine sahip. Kullanıcılara kendi VR içeriklerini oluşturma şansı sunan yeni kamera Nisan ayında Güney Kore ve Singapur’da satışa çıkmıştı. ABD’ye açılan kamera ve “Creators” programı ile ilgili konuşan Samsung Amerika Baş Pazarlama Yöneticisi Marc Mathie u VR teknolojisinin gücünü doğrudan insanlara sunmak istediklerini belirtti. Anlaşılan Samsung bu alanda oldukça iddialı olmaya devam edecek.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:27
Paylaş: