Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Samsung Galaxy Note 8, Snapdragon 836'lı İlk Akıllı Telefon Olabilir

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Samsung Galaxy Note 8, Snapdragon 836'lı İlk Akıllı Telefon Olabilir

Samsung'un iPhone 8'den önce tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 ile ilgili bazı bilgiler şimdiden gelmeye başladı. Bir ihtimale göre Note 8, Qualcomm firmasının daha yeni piyasaya sürdüğü Snapdragon 836 işlemcisini kullanabilir.

Qualcomm firması tarafından geliştirilen Snapdragon işlemcileri aslında yalnızca işlemci değiller. SoC (System on a chip) olarak adlandırılan bu çiplerin üzerinde bir miktar bellek ve grafik işlemcisi gibi diğer bileşenler de yer alıyor. Fakat halk dilinde ve günlük konuşmada genellikle Snapdragon işlemciler olarak biliniyorlar. 

Bu kısa bilgilerden sonra Snapdragon 835'in yerine gelen ve daha gelişmiş özelliklere sahip olan Qualcomm Snapdragon 836'nın özelliklerinden bahsedelim. Galaxy S8, S8+ ve daha birçok farklı akıllı telefonda bulunan mevcut Snapdragon 835 çipi üzerinde 2.4 GHz'lik bir işlemci bulunuyordu. Snapdragon 836'da ise 2.5 GHz'lik 8 çekirdekli bir işlemci ve 740 MHz'lik bir grafik işlemcisi bulunuyor.

Bu işlemciyi Galaxy Note 8'in ilk olarak kullanmasından sonra LG V30 ve Google'ın yeni Pixel cihazlarının kullanması bekleniyor. Galaxy Note 8 bu geliştirilmiş işlemcinin dışında arka tarafta çift kamera, 3.200mAh batarya içerecek. Akıllı telefonun 18:9 oranında 6.3 inçlik bir Infinity Display olarak adlandırılan oldukça net ve etkileyici görüntü sunan bir ekrana sahip olacağı da bilinenler arasında. Note 8'in tanıtımının iPhone 8 tanıtımından biraz önce yapılması bekleniyor. Bu sayede Samsung yeni merakla beklenen OLED ekranlı iPhone ile daha iyi rekabet edebileceğini düşünüyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 19 Temmuz 2017 05:33
Paylaş: