Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Samsung Yeni Taşınabilir SSD'sini Tanıttı

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Samsung Yeni Taşınabilir SSD'sini Tanıttı

Samsung

, son zamanlarda Galaxy Note 8 ve S8 Active gibi akıllı telefonlarının geliştirme süreçlerine fazla zaman harcıyor olsa da donanım konusundaki çalışmaları da aksatmıyor. Firma "Samsung Portable SSD T5" olarak adlandırdığı yeni taşınabilir SSD modelini duyurdu.

T5 kodlu bu yeni SSD'ler Samsung'un en yeni 64 katmanlı V-NAND teknolojisini kullanıyor ve bu sayede endüstrideki en yüksek aktarım hızlarına ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda veri güvenliği de oldukça üst düzeyde tutuluyor. 540MB/s'ye ulaşan aktarım hızları cihazın bilgisayarlara bir USB Type-C kablosu ile bağlanmasıyla elde ediliyor.

Sahip olduğu ikinci jenerasyon USB 3.1 arayüzü ile birlikte sıradan harici HDD'lerden 4.9 kat daha fazla aktarım hızı sağlayan Portable SSD T5'ler aynı zamanda çok ufak boyutlara sahip olmasıyla da öne çıkıyor. Hem de harddisklerde olduğu gibi diskli bir yazma sistemi olmadığından dolayı, yani katı hal komponentler bulunduğundan dolayı titreşim, darbe gibi etkenlerden de etkilenmiyorlar. 3 metreye kadar düşmeye dayanıklı olan cihazın AES 256-bit şifreleme sistemiyle içerisindeki bilgiler de her zaman güvende tutuluyor. 57 x 74 x 10.5 mm ölçülerindeki SSD T5'in ağırlığı ise sadece 51 gram.

Samsung'un bu SSD ile birlikte sunduğu güzel özelliklere bakarsak, ürünün kutusunda her iki ucu USB Type-C olan bir kablonun yanı sıra, bir ucu USB Type-C bir ucu standart bildiğimiz USB yani USB Type-A olan bir kablo da veriliyor. Böylelikle USB Type-C portuna sahip bir cihazı bulunmayan kullanıcılar bile bu SSD'yi rahatlıkla bilgisayarlarına bağlayabiliyorlar. Ayrıca bu SSD sadece bilgisayarlara değil birçok akıllı telefon, tablet ve hatta televizyona bile bağlanabiliyor. Bugün itibarıyla satışa çıkacak olan Samsung Portable SSD T5'in 256GB'lık olanının fiyatı 129.99$ olarak belirlenmiş. 500GB, 1TB ve 2TB gibi daha yüksek kapasiteli versiyonları da bulunan SSD'nin fiyatı da kapasiteyle birlikte artıyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 03:56
Paylaş: