Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Samsung’tan Çocukları Sinirden Delirtecek Güvenlik Uygulaması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,522 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Samsung, çocukların telefon ya da tabletlerin ekranına bakarak gözlerinin erken yaşlarda bozulmasını engellemek için bir güvenlik uygulaması geliştirdi.

Evlerinde minik kardeşi olanlar bilirler, o telefonu ya da tableti ellerinden almak bazen dünyada yapılmak istenen en son şey olabiliyor. Gözleri bozulmasın diye elinden almak istersin ama o bütün gücüyle cihaza yapışmıştır ve hiçbir kuvvet de onu elinden alamaz. Samsung, bu anlamda özellikle ebeynlerin ilgisini çekecek yeni bir mobil uygulama duyurdu.

Samsung Safety Screen, çocukların göz sağlığını korumak amacıyla onların alışkanlıklarını düzenleyen bir güvenlik uygulaması. Ön kameradan faydalanarak geliştirilen uygulama, kullanıcı telefona yakınlaştığı sırada aradaki mesafeyi ölçerek ekrana eğlenceli bir animasyon getiriyor. Bu animasyon da minik arkadaşımızın cihazı kullanmasına engel oluyor. Eğer aradaki optimum mesafe yakalanırsa (ortalama 50 cm gibi bir uzaklık) animasyon ekrandan kaybolarak cihazı tekrar kullanılabilir duruma getiriyor.

Aslında biraz düşününce Samsung’un uygulaması ters de tepebilir. Hadi ekrana animasyonu getirip kullandırtmadığın için gözlerini korudun, peki ekranı açamadığı için sinirden kafayı yiyecek dereceye geldiklerinde ne olacak? (çok mu kötümser düşündüm acaba? aradaki mesafeyi tutturamayıp sinirden ekranı paramparça etme potansiyellerinin olduğunu sen de ben de çok iyi biliyoruz)

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:31
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
 

Hahaha 😀

 
Gönderildi : 22 Ağustos 2016 20:51
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕