Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Samsung’tan yeni parmak izi sensörü patenti

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,194 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi Samsung’un yeni bir patenti kamuoyuna yansıdı. Akıllı telefonlar için geliştirilen patent, parmak izi sensörü odağında. Konumlandırması ise cihazın arka yüzünde, kameranın üst bölümüne işaret ediyor. Oldukça yeni bir yapıyla geldiği anlaşılan sensör, sonraki Samsung akıllı telefonlarına ilişkin çok sayıda yeni tasarım anlayışının önünü açıyor.
Örneğin parmak izi sensörünün arka yüzde yer alması ile beraber cihazın önündeki fiziksel buton tamamen kaldırılabilir. Ön bölümünde herhangi bir tuş bulundurmayan, yalnızca ekrandan oluşan cihazlar söz konusu olabilir. Öte yandan patentle ilgili ilk yorumlar fonksiyonellik açısından ayrım noktası oluşturmuş durumda; özellikle büyük ekranlı modellerde üst kısımdaki ilgili güvenlik özellinin kullanımının pek de kolay olmayacağı belirtiliyor.
Son patent ise Galaxy S veya Note serisinin sonraki versiyonlarında kullanıcıların karşısına çıkabilir. Son bir not olarak da teknoloji dünyasında alınan her patentin mutlak suretle uygulanması diye bir durum söz konusu olmayabiliyor.

Görsel temsilidir. 
Samsung, akıllı telefonları ile ilgili olarak önümüzdeki yıl oldukça çarpıcı hamlelerle tüketicilerin karşısına çıkacak gibi görünüyor. Şirket, Galaxy X olarak isimlendirilen katlanabilir ekranlı modelini 2017’de satışa sunacağını açıklamıştı. Önümüzdeki aylarda duyurulacak Samsung Galaxy Note modeli de merakla bekleniyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:21
Paylaş: