Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Sanal gerçeklik aygıtı Asus VR göründü

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,175 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Sanal gerçeklik 2016’nın öne çıkan teknolojilerinden biri. Geçtiğimiz günlerde Google’ın Daydream platformu da bu yönde atılan adımlar arasındaydı. Oculus VR, Gear VR, HTC Vive gibi sanal gerçeklik modelleri ve aralarında Sony’nin de bulunduğu şirketlerin konuyla çok yakın duruşu da aşikar.
Görünüşe bakılırsa bu devasa atılıma yeni bir katılım daha söz konusu. Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus, sanal gerçeklik başlığını kendi ülkesinde düzenlenen Computex 2016 etkinlikleri kapsamında gösterdi. Gösterdi diyoruz, çünkü aygıt bir cam fanusun içindeydi ve basın mensupları ürüne sadece uzaktan bakmakla yetinmek zorunda kaldılar.
Konuyla ilgili konuşan yetkililer ‘biraz daha bekleyeceğiz’ demekle yetindiler. Ne zaman satışa sunulur, planlar neler, fiyat politikası nasıl olacak gibi sorular şimdilik yanıtsız…
Akıllı telefonlar için geliştirilen sonraki nesil çiplerde dahi ‘sanal gerçeklik’ özelinde nitelikler var. Açıkcası akıllı telefon üreticileri için sanal gerçeklik ekipmanları üretmek neredeyse bir zorunluluk halini almaya başlamış durumda.
Sürpriz maiyetindeki gelişme
Asus, daha önce yapılan resmi bir açıklamada ise ‘artırılmış gerçekliğin, sanal gerçekliğe göre daha ilgi çekici göründüğü’ yönünde detaylar paylaşmıştı. Bu noktada Asus VR’ın bir sürpriz olarak nitelendirildiğini belirtelim.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:21
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕