Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Siber Tehditler Kapımıza Kadar Dayandı, Paranoyak Olduk!

Specialist
(@specialist)
Aktif Üye

Son haftalarda okuduğumuz siber tehdit haberlerinden sonra artık bilgisayarlarımızı eskisi gibi huzur içinde açamıyoruz. Her gelen gönderiye ya da mesaja şüpheyle yaklaşır olduk. Çünkü siber saldırıların boyutları hayal edemeyeceğimiz kadar artmış durumda.

Ancak HT Business sayfalarında yayınlanan bir infografik aslında bu çekingen ve paranoyak tavrımızın pek de boş olmadığını ispat eder nitelikte bilgi ve rakamlarla dolu. Bu infografik tabloyu incelerken, içimizden "acaba ben ne kadar güvendeyim" diye kendimizi ve siber saldırılara karşı aldığımız önlemleri bir kez daha gözden geçirmeden yapamıyoruz.

Her gün haber takip ettiğimiz popüler haber sayfalarında karşılaştığımız "savaş, suç, casusluk, fidye" gibi haber başlıkları ve makaleler artık içinden çıkmaktan imtina ettiğimiz hatta onsuz yapamadığımız sanal alemin bir parçası oldular. Çok yüksek olasılıkla dünya devletlerini, kişisel bilgileri, dev kuruluşları hedef alabilen siber suçluların bizim naçizane siber dünyamıza da şiddetli zarlar verebileceklerini düşünmeden edemiyoruz ki, bu siber saldırıların sebep olduğu maddi zarar bazı şirketler için 4 milyon dolara kadar yükselmiş durumda.

Oysa bizim etimiz kemiğimiz belli, böyle bir durumda ne yapabiliriz düşüncesi doğal olarak aklımızı kemirip duruyor.

İşte geçtiğimiz üç yıla ait küresel siber saldırı infografiği:

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 19 Mayıs 2017 03:16
Paylaş: