Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Siri, WhatsApp’ta mesaj yazma/okuma fonksiyonu sunabilir

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,169 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Siri, 2016’nın gündem maddeleri arasında. Apple’ın sesli asistanı, şu an beta süreci devam eden masaüstü işletim sistemi macOS Sierra’da ‘bilgisayarla konuşmaya’ imkan tanıyacak. Kullanıcılar, Mac’lerine ‘yarın hava nasıl’ şeklinde sorular yöneltebilecekler. Yeni bir gelişme ise Siri’nin mobil tarafta(belki masaüstünde de) ilginç bir yenilik sunabileceği yönünde…

Buna göre Siri, popüler anlık mesajlaşma platform WhatsApp’ta iletilerin okunması ve söylenenlerin de yazılıp gönderilmesini sağlayabilir. Bu fonksiyonları Mesajlar ve Telefon uygulamalarında söz konusu özelliği sunmakta olan Apple’ın sonraki hedefi WhatsApp olabilir gibi görünüyor.

iOS için WhatsApp’ın en son sürümünden ipuçları keşfedilen özellik, iOS 10’un final sürümünde öne çıkan yeniliklerden biri olabilir. Apple’ın iPhone 7’yi duyuracağı eylül lansmanında konunun tüm detaylarının ortaya çıkması bekleniyor.
Apple, eylül ayının ortalarına doğru gerçekleştirilmesi beklenen lansman etkinliğinde yeni nesil akıllı telefon modellerini, şu anda beta aşaması devam eden işletim sistemi versiyonlarını, bazı yazılım ve diğer teknoloji ürünlerini tanıtacak. Teknoloji şirketinin ayrıca App Store, vb. konulardaki bazı verilerini de kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.
Apple’ın yanı sıra Google, Microsoft ve Amazon da sesli asistana dair teknolojilere önemli yatırımlar yapmaya devam ediyorlar. Gelecekte cihazlarla konuşarak daha fazla işlemin yapılabileceğini de şimdiden görebilmek mümkün.
Teknoloji dünyasında geleceğe yönelik olasılıklar ve en son ipuçlarını aktarmaya devam edeceğiz… 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 15:49
Paylaş: