Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Sonraki Android’li BlackBerry, TCL (Alcatel) tarafından üretilebilir

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,134 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 BlackBerry’nin bir sonraki Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunun temmuz ayında duyurulacağı resmi olarak doğrulanmıştı. Şirketin CEO’su tarafından gerçekleştirilen açıklamada ayrıca söz konusu modelde fiziksel klavyeye yer verilmeyeceği de belirtilmişti. Yine diğer bilgi de Kanada merkezli markanın tarihindeki Android’li ilk akıllısı BlackBerry Priv’den daha düşük fiyatlı bir seçeneğin potansiyel müşterilere sunulacağı yönünde. Son bilgi ise geliştirilen cihazın Alcatel için de üretim gerçekleştiren Çin merkezli TCL tarafından üstlenildiği yönünde. Konuyla ilgili ihtimal son derece güçlü ve BlackBerry ile TCL arasındaki işbirliğine de işaret ediliyor. Detaylar şöyle…
Buna göre gelecek modelin ürün kodu açığa çıkmış durumda ve bu bilgi, TCL tarafından geliştirildiğine dair önemli bir bulgu. Çünkü TCL cihazlarındaki listelemelerdeki kodlarla uyuşuyor. Akıllı telefonun model isminin ise Hamburg olacağı iddia ediliyor.

Olası özellikler
5.2 inç ekranda 1080p çözünürlük, Qualcomm Snapdragon 615 yonga seti, 13MP arka/8 MP ön kamera, 3000 mAh pil kapasitesi ile yazılım versiyonu tarafında Android Marshmallow öne çıkan detaylar arasında olacak gibi görünüyor. Tasarımında ise Alcatel’in güncel modellerinden Idol 4’ten (üstte) izlere rastlanacağı yönünde yeni iddialar var. Şimdilik konuyla ilgili olarak yetkililerden herhangi bir doğrulamanın gelmediğini  belirtelim.
Söz konusu Android’li BlackBerry modeline dair resmi duyurunun önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi bekleniyor.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:21
Paylaş: