Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Sonraki Apple Watch’lar daha fazla tuşa sahip olabilir

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,188 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Apple Watch, tanıtıldığı 2014 ve satışa sunulduğu 2015 Nisan ayından günümüze popülaritesini sürdürüyor. Bu yılın sonuna doğru yeni Apple Watch versiyonlarının lanse edilmesi bekleniyor. Öte yandan tüketici elektroniği şirketinin akıllı saatlerinde sonraki adımlarının ne yönde olacağı, cihazların hangi özelliklerle ilk Apple Watch modellerinden ayrılacağı hakkında resmi bir bilgi, hatta kamuoyuna yansıyan net bir sızıntı dahi bulunmuyor. Apple Watch 2’ye dair bilgiler şimdilik son derece sınırlı, ancak bazı yeni gelişmeleri de ortaya çıkmıyor değil…
Apple’ın kısa süre önce kaydı gerçekleştirilen akıllı saat patentleri, sonraki Apple Watch modellerine dair güçlü emareler barındırıyor. Bu noktada elde edilen yeni bilgiler, Apple akıllı saatlerinde daha fazla tuş ve kameranın olabileceğine dair ilk işaretler arasında yer alıyor.
Apple Watch’ta yer alması muhtemel kamera, QR kod tarama ve barkod okuma temelinde işlev gösteriyor. Yani fotoğraf çekme amacıyla kurgulanmadığı görülüyor. Tuşlar konusunda ise ilginç gelişmeler söz konusu olabilir. Sol tarafa eklenen iki yeni fonksiyon tuşu olduğu görülüyor; bunların fiziksel tuşlarlar mı yoksa kapasitif tuşlar mı olacakları ise fikir edinilemeyen detaylar arasında.
Teknoloji şirketleri açısından patentlerin önemi büyük. Gelecek modeller ilişkin bir tür kurgu niteliğinde görülmeleri mümkün, ancak her patentin bir cihaz üzerinde uygulanmayabileceği de gözardı edilmemesi gereken konular arasında. Apple, yoğun şekilde yeni patent başvurularında bulunan ve alan markalar arasında yer alıyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:51
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕