Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Sony 2016’da 6 milyon PlayStation VR satabilir

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,274 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Analistlerin, Sony’nin bu yıl 6 milyon adet PlayStation VR sanal gerçeklik seti satabileceği iddiası kamuoyunda ses getirdi. İşte detaylar…
Üzerinde uzun süredir çalışılan sanal gerçeklik seti Sony PlayStation VR’ın tüketicilerle buluşması için sayılı ay kaldı. 13 Ekim 2016 tarihinin Sony tarafından geliştirilen aygıtın satışa sunulacağı gün olacağı belirtiliyor. Daha önce PlayStation 4’ü de sonbahar aylarında oyun meraklılarıyla buluşturan Japon teknoloji şirketinin, sanal gerçeklik ürününün göreceği ilgi ise merakla bekleniyor.
399 dolar fiyat etiketi üzerinden ABD’de satışa sunulacağı bildirilen PlayStation VR’ın 2016 yılı sonuna kadar dünya genelinde kaç milyon ünitelik satışa ulaşacağına ilişkin bir rapor yayınlandı. Buna göre ekipman, yıl sonuna kadar 6 milyon adetlik satış barajına ulaşacak. Oldukça iddialı bir tahmin olduğu bir gerçek; çünkü tahminin gerçekleşmesi, bu yıl için öngörülen VR cihazı pazarı hacminin yüzde 67’sinin Sony’nin elinde olacağı anlamı taşıyor.

Öte yandan pazarın diğer önemli oyuncuları için de beklentiler söz konusu. Örneğin HTC Vive’ın 700 bin ve Oculus Rift’in de 2,3 milyon adet satışla yılı kapatacağı iddia ediliyor. Tahminler, 2016 için VR cihazları PlayStation VR, Oculus Rift ve HTC Vive’ın toplamda 9 milyona yakın satacağı yönünde. Adı bu üç model kadar olmasa da duyulan ve pazarda yer alacak başka üreticiler de var. Satışlar 10 milyona ulaşabilir. 2020 yılına dair beklentiler ise 50 milyon.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:13
Paylaş: