Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Sony Xperia X Premium'da Dünyada İlk Defa 4K HDR Ekran Teknolojisi Kullanılacak!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,111 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Sony'nin Mobil Dünya Kongresi'nde sessizce tanıttığı Xperia X serisine eklenecek Premium modelinde HDR ekran bulunacak

Sony'nin bu sene beklenen Xperia Z6 ailesi yerineMobil Dünya Kongresi'nde sessizce sergilediği Xperia Xserisi 2016'nın Z serisi olarak kabul ediliyor. Xperia XA,Xperia X ve Xperia X Performance modelleriyle farklı bir seri çıkartmış olan Sony, aynı zamanda Xperia X Premiummodelini hazırlamaya başladı.

Xperia Z5 Premium'da dünyada ilk defa 4K ekranları telefonlara taşıyarak bir fark yaratan firma, bu sefer de farklı bir ilk yaparak UHD, yani 4K'nın yanı sıra HDRdesteği ile muhteşem bir ekran sunacağa benziyor.

Hali hazırda televizyon tarafında 4K HDR ekranlara sahip televizyonlara sahip olan Sony, bunu telefonlarına da getirerek 1 Milyar renk derinliğine ulaşarak aynı zamanda rekor kıracak. Şu anda en yüksek renk derinliğine sahip telefonlarda bu oranın 17 Milyon civarında olduğunu düşünürsek gerisini tahmin etmesi kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca yine televizyonculuk tarafında kullandığı 120Hz yenileme hızı ve 2000:1 kontranst oranı ile gerçekten üst seviye ve şahane bir ekran ile gelecek olan Sony Xperia X Premium, bununla da yetinmeyerek parlaklık noktasında 1300nit'e kadar çıkarak akıllı telefon ekranlarında tam bir devrim yapacak. (Yalnız yeri gelmişken uyarımızı yaparım; Eğer ileride Xperia X Premium satın alır ve gece otomatik modda olmayan ekranı fuller ve gecenin yarısı bir anda açarsanız kör olabilirsiniz, bizden söylemesi)

Teknik özellikler noktasında 5.5 inç 4K HDR ekran, Snapdragon 820 çipseti ve Adreno 530 grafik işlem birimi 3GB ya da 4G RAM, 23MP arka ve 13MP ön kamera barındıracak olan Sony Xperia X Premium USB Type C bağlantı portuna sahip olacak.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:34
Paylaş: