Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Sony, yazılım şirketi eSATURNUS NV’yi satın aldı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Beğeni
1,850 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Japon teknoloji şirketi Sony, tıp alanında IP üzerinden klinik video çözümleri sunan Belçika merkezli şirket eSATURNUS NV’yi satın aldığını duyurdu. Sony, bu satın almanın, şirketin hastanelere yeni hizmetler ve uçtan uca klinik görüntülemeyle iş akışı çözümleri sunma stratejisini ve bu konulardaki vizyonunu hayata geçirme konusunda destek sağlamasını bekliyor.
eSATURNUS’un IP tabanlı video birleştirme yazılımının yanı sıra hastane ameliyathanesi iş akışları konusundaki derin teknik bilgisi, çeşitli görüntü kaynaklarının tıbbi bilgiyle birlikte işlenmesine, kontrolüne ve dağıtımına olanak sağlıyor. Sony’nin bu alandaki lider görüntüleme ve AV/IT teknolojileri ile birleşme sayesinde ameliyathane içi ve dışı için IP üzerinden çok çeşitli akıllı klinik video çözümlerinin geliştirilmesi bekleniyor.
Sony’nin eSATURNUS şirketini satın alması, eSATURNUS’un tüm varlıklarıyla birlikte fikri mülkiyet haklarını, teknolojilerini ve yazılım çözümü kapasitesini de kapsıyor. Sony, gelecekteki faaliyetini ilk olarak Avrupa’da geliştirmeyi ve ardından uluslararası arenaya daha da yayılmayı planlıyor.

Bu satın alımın bir sonucu olarak Sony Corporation’ın konsolide mali sonuçlarında 31 Mart 2017’de sona eren mali yıl için herhangi bir maddi etki görülmesi beklenmemektedir.
Sony Avrupa Başkan Yardımcısı Adam Fry konuyla ilgili açıklamasında; ‘Sony, eSATURNUS ile birlikte dijital olarak entegre ameliyathane sistemlerinde akıllı, ölçeklendirilebilir ve IP üzerinden ileri teknoloji klinik video iş akışı çözümleri geliştirmeyi hedefleyecek’ dedi. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:15
(@tarikcebe)
Gönderiler: 15
Aktif üye
 

çok iyi olur

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:16
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
 

Demek aldı sonunda 🙂

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:17Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕