Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Spotify zarar etmeye devam ediyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,011 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Spotify, dünyanın en çok kullanıcıya sahip müzik akışı uygulaması. Apple Music’in gelişi dahi servisi çok fazla etkilemedi ve mevcut kullanıcı sayısının da her geçen gün arttığı görülüyor. Son gelişme ise şirketin mali bilançosuna dair…
Çeyrek döneme ilişkin gelir ve gelir-gider bilançosunu resmi olarak açıklayan Spotify’da bazı iyi sonuçlar ortaya konulsa da genel tablo hala iyi değil. 2 milyar 180 milyon dolar gelir elde ettiğini duyuran servis, böylelikle geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre neredeyse yüzde 80 daha fazla kazandı. Ancak şirketin giderleri de bir hayli yüksek ve bu nedenle de net kar elde edilemediği görüldü. Spotify’ın ilgili dönemi 194 milyon dolar zararla kapattığı belirtildi.
Özetle şirket kazanmaya devam etse de zarar ediyor, bunun temel nedeni ise reklamlara uzak durulması. Spotify, kullanıcı memnuniyetini ön planda tutuyor ve bu nedenle büyük ilgi görüyor, öte yandan sergilenen yapının sürdürülebilirlik anlamında değişimi gerekli kıldığı veya farklı alanlarda da hizmetlerin sunulması (örneğin bilet satışı, vb) gibi atılımların uygulamaya konulması gerektiği anlaşılıyor.
Spotify kullanımına ilişkin bazı detaylar da paylaşıldı. Buna göre Haftalık Keşif adlı özelliğin her pazartesi 40 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığı, dinlenen şarkı sayısının 5 milyarı geçtiği kaydedildi. 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Spotify’da kullanıcı tabanı genişlemeye devam ediyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:28
Paylaş: