Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Suicide Squad’tan ilk haftasında 135 milyon dolar gişe hasılatı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,443 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Suicide Squad, DC Comics’in aynı adlı antikahraman takımından uyarlanan Amerikan süper kahraman filmi. Yılın merakla beklenen sinema yapımlarından biri olmasının yanı sıra yarattığı tartışmayla da gündemde ses getirmeyi başardı. Eleştirmenler tarafından yerden yere vurulan yapım, çoğu kesime göreyse gayet başarılıydı. Hatta eleştirmenlerin ‘Marvel’la bir alıp veremedikleri mi var’ sorusu bile konuşuldu. Ancak tüm bu sansasyona karşın Suicide Squad ilk haftasında sinema salonlarını deyim yerindeyse yerinden oynattı. ABD’deki açılış haftasında 135 milyon dolar hasılat elde ettiği duyuruldu. Vizyondaki filmler arasında en çok izlenen yapım olmayı başaran Suicide Squad’ın başarısı da böylelikle tescillenmiş oldu.
David Ayer tarafından yazıp yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Ike Barinholtz ve Scott Eastwood yer alıyor.
Şubat 2009 itibarıyla Suicide Squad filmi Warner Bros. tarafından geliştirildi. Ayer filmi yazıp yönetmek için Eylül 2014’de imzayı attı ve Ekim’de oyuncu seçme süreci başladı. Temel çekimler 13 Nisan 2015 tarihinde Toronto, Ontario, Kanada’da başladı ve ek çekimler Chicago, Illinois’de yapıldı ve o yılın Ağustos ayında sona erdi (Vikipedi).
Türkiye’de 12 Ağustos’ta gösterimde!
Film 2D, 3D ve IMAX 3D olarak planlandığı üzere 5 Ağustos’ta vizyona girmişti. Türkiye sinemaları için ise vizyona 12 Ağustos 2016 Cuma günü gireceği açıklandı.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:10
(@gokhan02)
Gönderiler: 16
Aktif üye
 

bekliyoruz

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:12
Paylaş: