Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Temaları Zamana Göre Ayarlayabileceğiniz Vivaldi 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,328 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

Geçtiğimiz Ağustos ayında 1.3 kararlı sürümü tema desteği ile beraber gelen Vivaldi tarayıcı, 1.4 güncellemesi ile tarayıcınızı çok daha fazla kontrol altına alabilmenizi sağlıyor. Bir önceki kararlı sürümden bu yana neredeyse bir aylık süre geçmiş olmasına rağmen daha gelişmiş bir kararlı sürüm ile karşımıza çıkan tarayıcı, bir takım yenilikler ve birçok geliştirmeyi içerisinde barındırıyor.

İşte Vivaldi 1.4 sürümü ile gelen özellikler:

Tema Zamanlama Özelliği

Günün istediğiniz bir saatinde tarayıcınızın istediğiniz temayı kullanmasına olanak veren tema zamanlama özelliği, bulunduğunuz ortama göre veya o an ki saate göre uyum gösterebilen bir arayüze kavuşmanıza olanak tanıyor. Bununla birlikte istediğiniz temayı istediğiniz gibi zamanlayabiliyorsunuz. Örneğin gündüzleri daha açık renkli bir tema kullanıyorken, geceleri daha koyu bir tema ile gözlerinizi yormadan işlem yapabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar/Temalar sayfasını takip etmeniz yeterli.

Diğer Yenilikler

Diğer gelen özelliklere baktığımızda ise Web Panelleri günlük kullanımda oldukça yayın olduğu görülüyor ve bu anlamda da bir geliştirme yapılmış. 1.4 sürümüyle beraber web panellerini farklı genişliklerde ayarlayabilme ve daha fazla düğme ile kontrol edebilme imkanına sahipsiniz. İlgili web paneli simgesi üzerinde farenizin sağ tuşunu tıklayarak Sağ Klik menüsünü kullanabilirsiniz.

İnternette gezerken bazen hiç istemediğimiz işlemler yapabiliyoruz. Gezindiğimiz sekmeyi kapatmakta bunlardan bir tanesi. Vivaldi bu durumda geri alma işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir yenilik getirmiş. Farenizin orta tuşu ile tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan Çöp Kutusu simgesine tıklamanız halinde son kapatılan sekme tekrar açılıyor. 

Vivaldi'yi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Vivald İNDİR

 
Gönderildi : 10 Eylül 2016 03:58
Paylaş: