Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Tizen OS’li Samsung Z2’nin özellikleri ortaya çıktı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
995 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Samsung, kendi geliştirdiği işlemci ve çeşitli komponentlerle çok sayıda tüketici elektroniği cihazı geliştirmesi ile tanınıyor. Donanım anlamındaki bu durumun, bir de yazılım tarafı var. Tizen işletim sistemi (Tizen OS), Kore merkezli şirket tarafından akıllı saat gibi aygıtlarda kullanılıyor. Ancak bu kapsamın akıllı telefon boyutu da söz konusu…
Tizen işletim sistemin sahip Samsung Z2 model kodlu bir akıllı telefonun kısa süre içinde satışa sunulacağı biliniyor. Son detaylar ise Türkiye pazarında da yer alması beklenen cihazın teknik özelliklerine işaret ediyor…
Buna göre Samsung Z2, daha önceki Z serisi modellerden biraz daha farklı olacak. Öncelikle son derece düşük bir donanım yapısıyla gelecek. 3.97 inçlik ekranının 800 x 480 piksel çözünürlük değeri sunacağı, 5 MP arka ve VGA ön kameraya sahip olacağı belirtiliyor. Fiyatının da oldukça mütevazi olmasına kesin gözüyle bakılan akıllı telefonda ayrıca 1 GB RAM, 8 GB dahili depolama kapasitesi, 1.5 GHz saat hızında çalışabilen işlemci, LTE, GPS, Bluetooth 4.0, 802.11n WiFi standardı gibi özelliklerin olacağının altı çiziliyor.
2000 mAh kapasiteli pile sahip olması beklenen modelin kutu içeriğinde kulaklık ve 5V şarj cihazının olacağı da yine detaylar arasında. Yazılım alanında ise Tizen 2.4 sürümü söz konusu.
Samsung, Tizen işletim sistemine sahip son derece düşük özellikli bir model tanıtak üzere. Akıllı telefonun Türkiye pazarının yanı sıra Suudi Arabistan, Bengladeş, Nijerya, Hindistan, Sri Lanka, Güney Afrika, Endonezya, Bireşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere daha çok gelişmekte olan ülkelerde boy göstereceği bildiriliyor.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:08
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕