Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Toyota Google’dan Boston Dynamics’i satın alabilir

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,142 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Boston Dynamics, tüketici elektroniğinin dışında kalan, daha çok askeri amaçlarla üretim gerçekleştiren bir robotik mühendislik birimi. Google tarafından 2013 yılında satın alındı ve çalışmalarını da bu çatı altında devam ettiriyor. Dengesini kaybettiğinde yeniden ayağa kalkabilen robotları ile tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Merak edenler için haberin devamında ilgili video yer alıyor. Şimdiden iyi seyirler…
Ve gelelim sürpriz gelişmeye, gelen bilgilere göre Japon otomobil şirketi Toyota, kendi üretim süreçlerinde kullanılmak üzere Boston Dynamics’i ve arka planındaki teknolojik birikimi bünyesine katmayı planlıyor. Şimdilik Google ve Toyota tarafında konuya ilişkin bir açıklama gelmiş değil, ancak anlaşmanın kısa sürede gerçekleşeceği iddia ediliyor.
Alphabet ile birlikte süreç tamamen değişti
Google, 2013-2015 yılları arasında Boston Dynamics’in robot geliştirme çalışmalarına pozitif ivme kattı, 2015’te Alphabet adıyla kurulan çatı şirket ve devamındaki diğer Google projeleri ile beraber robotlar geri plana atıldı. Bunun nedeni ise pazarlanabilir bir ürün ortaya konulmaması şeklinde kamuoyunda yer buldu. Son gelişmeler bu eksende ‘doğruluk payı yüksek’ yorumları ile birlikte teknoloji basınında yer aldı. Peki Toyota, Boston Dynamics’le birlikte neler yapabilir?
Toyota’nın planı ne?
Üretim hattında daha gelişmiş bir otomasyon söz konusu olabilir. İnsan gücünü minimum indirerek, yüksek oranda makineleri tarafından üretilen otomobiller geleceğin dünyasındaki yenilikler arasında olabilir.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:10
Paylaş: