Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
TP-LINK’ten yeni alan adları ile ilgili açıklama

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,140 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Kablosuz ağ ürünleri üreticisi TP-LINK, kullanıcıların ürün kurulumları ya da yapılandırmaları için kullandığı ve 2015 yılından itibaren durdurulan iki alan adına ilişkin açıklama yaptı ve yeni alan adlarını duyurdu. İşte detaylar…
TP-LINK, kullanıcıların ürün yapılandırmasında kullandığı iki alan adını 2015 yılında kullanımdan kaldırdığını duyurdu. Daha önce kullanılan tplinklogin.net vetplinkextender.net alan adlarını artık kullanmadıklarını açıklayan şirket, ürün grupları bazında yeni yapılandırma siteleri oluşturduklarını duyurdu. Kullanıcıların kullanabileceği site adresleri şöyle:
Yönlendirici (router) –  http://tplinkwifi.net
Kablo Modem Router ve DSL –  http://tplinkmodem.net
Menzil Genişletici (Range Extender) –  http://tplinkrepetear.net
Powerline Adaptör (Kablosuz PLC) –  http://tplinkplc.net
TP-LINK yetkilileri, eski alan adlarına bağlantı yapan kullanıcıların otomatik olarak yeni alan adlarına yönlendirildiğini belirterek, herhangi bir güvenlik sorunu olmadığını özellikle vurguluyorlar. Son kullanım ömrü dolan, eski model ürün kullanan ya da güvenlik endişesi duyan kullanıcıların aşağıda belirtilen IP adreslerini kullanmaları öneriliyor.
TP-LINK Ağ Cihazları IP Adresleri

  • Router: 168.0.1 veya 192.168.1.1
  • DSL ve Kablo Modem ve Router: 192.168.1.1
  • Range Extender ve Powerline Extender:
  • .Default: 192.168.0.254
    .Configured: Router’ınızın DHCP istemci listesinde aygıtın IP adresini bulun ve aygıta erişmek için bu IP adresini kullanın.

TP-LINK yetkilileri, ürün güvenliğinin her zaman birinci öncelikleri olduğunu vurguluyorlar. TP-LINK’in müşterilerinin güvenliğini korumak için her tür önlemi aldığını önemle belirten yetkililer, her tür soru için web sitesindeki Destek bölümünden ( http://www.tp-link.com/en/support.html ) kendilerine ulaşılabileceğini söylüyorlar. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:54
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕