Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Tüm özellikleri ile yeni Asus ZenBook 3

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
963 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Asus, yeni ultrabook modeli ZenBook 3’ün tanıtımını, aynı zamanda şirketin menşei olan Tayvan’da gerçekleştirdi. ZenBook serisinin son üyesi, zarif tasarım, incelik ve performans odağında iddialı…

11.9 mm kalınlığıa sahip ultrabook, 910 gram gibi sükse yaratan bir ağırlığa sahip. Böylelikle 1 kg altındaki ultrabook modellerine bir yenisi daha eklenmiş oluyor. İnce ekran çerçevesi ile genel olarak sofistike görünümü ile dikkat çeken bir model sunan Asus, ilgili üründe 12.5 inçlik bir ekran konumlandırması tercih ediyor. Intel Core i5 işlemci, 4 GB RAM, 256 GB SSD ve Intel Core i7 işlemci, 1 TB SSD, 16 GB RAM gibi konfigürasyonlar kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca özelleştirebilme imkanı da söz konusu (RAM’i artırma, vb).

Ultrabook’larda sıklıkla olduğu gibi ZenBook 3’te de metal gövde tercih edilmiş durumda. Ekranı ise kılcal çizilmelere karşı Gorilla Glass 4 kaplı. Renk seçenekleri ise Quartz Grey, Royal Blue ve Rose Gold şeklinde duyuruldu. 9 saate varan pil dayanıklılığına sahip olduğu kaydedilen yeni ZenBook’un şarj için sunduğu port ise USB Type-C. Ayrıca Windows Hello özelliği ve parmak izi sensörü de mevcut.

Fiyatlar da belli oldu
Asus, yeni modellerin yurtdışı fiyatlarını açıkladı. Buna göre giriş seviyesi model 1499 dolardan satışa sunulacak. Satış tarihleri ise lansman etkinliğinde duyurulması. Kısa süre içinde teknoloji raflarındaki yerini alması bekleniyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:22
Paylaş: