Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Tumblr artık para da kazandıracak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,036 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Tumblr, global ölçekte tanınan, önemli bir sosyal ağ platformu. Bir tür blog yapısında ve genel itibarıyla kullanıcıların beğendiği internet ürünleri arasında yer alıyor. Ancak kullanıcı tabanının büyük ivmelerle artmadığı da bir gerçek. Facebook gibi 1, 7 milyar kullanıcı ve aralıksız gelişen günlük aktif kullanım istatistikleri de Tumblr açısından bir tür hayal maiyetinde. Öte yandan geliştirme ve daha fazla ilgi görme yolunda adımlar da gelmiyor değil…
Son özellik güncellemesi ile Tumblr, kullanıcılarının reklam almalarını mümkün kılıyor. Böylelikle reklam verenlerle Tumblr’daki blog sahipleri, belirli fiyatlarla anlaşıp bir arada çalışabilecekler. Bu durum, Tumblr’ı bir tür WordPress, vb üzerinden site kurup para kazanmayı amaç edinen girişimcilerle aynı noktaya da getiriyor. Üstelik hazır bir platform kullanılarak. Platform üzerinden kullanıcının daha fazla gelir elde edebilmesi anlamına gelen yenilik, temelde yüzleri bir miktar güldürdü.
Gerek eski Tumblr hesaplarının daha aktif kullanımı, gerekse reklam geliri elde etmek isteyen yeni kullanıcıların gelmesi ile yapının yoğun biçimde gelişmesine dair pozitif katkı bekleniyor.
Bilindiği gibi çok sayıda internet platformunda kullanıcının para kazanması da sağlayan sistematikler söz konusu. Bilinen bir örnekle YouTube’da çok izlenen kanal sahiplerinin milyon dolarları bulan gelirleri biliniyor.
Yahoo’nun el değiştirmesi ile birlikte Tumblr’da da bir dizi değişiklik bekleniyordu, söz konusu reklam özelliği bu alanda bir ilk oldu denilebilir.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:23
(@tarikcebe)
Gönderiler: 15
Aktif üye
 

içine ediyolar ortalıgın asdfsd

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:23
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕