Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Türk Mühendisler Tarafından Geliştirilmiş TurboJet Motorunu Gördünüz Mü?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,264 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

Son yıllarda ülkemizde artış gösteren milli teknoloji ürünlerine bir yenisi daha eklendi. Tamamı Türk mühendisler tarafından yapılan TurboJet motoru oldukça iddialı.

Yerli üretim telefonlar, otomobiller, uçaklar derken şimdi de tamamı Türk mühendisler tarafından üretilenTEİ T J90 TurboJet motoru savunma sanayimize güç katıyor. TurboJet motoru, sahip olduğu teknik özelliklerle dosta güven düşmana korku salıyor. TUSAŞ Motor Sanayii tarafından geliştirilen motor, uzun bir üretim sürecinin ardından testlerden de başarıyla geçmeyi başardı.

Havacılık sektöründe neredeyse dünyaya kafa tutan TUSAŞ Motor Sanayii(TEİ), ülkemizi gururlandıracak bir adım atarak yerli üretim TurboJet motorunu kullanıma sundu. Tasarımından parçalarına kadar tamamıyla Türk mühendisler tarafından üretilen TEİ T J90, özellikle insansız hava araçları için geliştirildi. Öte yanda ülkemizin insansız hava araçlarında ileri gitmesini sağlayacak olan yeni motor sayesinde önümüzdeki yıllarda savaşan İHA'ları da görebiliriz. Motoru tanıtmak için kısa bir video da geçtiğimiz haftalarda YouTube'a yüklendi. Motorun teknik özelliklerinden ve üretim aşamasından bahseden videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[video=youtube]

Videoda da söylendiği gibi rekabetçi yakıt tüketimi, yüksek motor gücü ve bakım süresi gibi özelliklere sahip olan TEI T J90 ülkemizi başarıyla temsil ediyor.

 
Gönderildi : 10 Eylül 2016 03:42
Paylaş: