Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Türk Mühendislerin Geliştirdiği Transformer Araç Letrons, Açık Artırmada

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,279 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

Türk Mühendislerin Geliştirdiği Transformer Araç Letrons, Açık Artırmada

Türk mühendisler tarafından geliştirilen gerçek boyutlu Transformer BMW modeli Abu Dabi'de açık arttırmaya çıktı. Dünyanın gündemine oturan Transformer BMW robot için dudak uçuklatan paralar teklif edildi.

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve yaklaşık 2 ay önce de görücüye çıkan gerçek boyutluTransformer BMW modelini hepiniz duymuşsunuzdur. Tamindir sayfalarında da yer verdiğimiz bu araba, tıpkı filmdeki gibi saniyeler içerisinde devasa bir robot haline bürünebiliyor. Türk mühendisler tarafından geliştirilen araba, dünyanın ilgisini bir hayli çekmişti. 

[video=youtube]

BMW 3 serisi bir arabadan üretilen ve adına "Antimon" denilen robot, dünyanın en büyük RC arabaları arasında yer alıyor. Tamamen uzaktan kumanda ile kontrol edilen dönüşebilen araba Letvision firması tarafından 11 Türk mühendis ve 4 teknisyen ile 11 ayda geliştirildi. Çıkış yapar yapmaz dünyanın da gündemine oturan Antimon, geçtiğimiz günlerde Abu Dabi'da açık arttırmaya çıktı. Başlangıç fiyatı olarak 600.000 $ fiyat biçilen robotun daha gelişmiş bir versiyonu da ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkacak. Öte yandan geliştirdikleri robot hakkında konuşma yapan Pazarlama ve Satış Müdürü Turgat Alpagot, "Tüm dünyaya gücümüzü göstermek istiyoruz." şeklinde açıklama yaparak gelecek planları hakkında ipucu verdi.

 
Gönderildi : 25 Kasım 2016 04:26
Paylaş: