Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Silah Taşıyan İHA Eğitimleri Başladı

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Silah Taşıyan İHA Eğitimleri Başladı

TSK

, yeni dönem Silahlı İHA eğitimlerine başladı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından yayınladığı iletilerde, Silahlı İHA eğitimlerinin başladığını paylaştı.

Selçuk Bayraktar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelesinde önemli bir yeri olan silahlı İHA'larınyüzde yüz milli ve özgün tasarım olarak geliştirildiğine de dikkati çekti. Savunma sanayinde tamamen yerli sanayi katılım oranı ile üretilen 30 adet Bayraktar İHA’sı halihazırda Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde kullanılıyorlar. Bu araçların mücadelede uzaktan idare edilmesi ve silah sistemlerinin de kontrol edilebilmesi eğitimleri de resmen başlatılmış oldu.

Daha önce keşif amaçlı olarak kullanılıyor olsalar bile sözü geçen İHA'lar, silahlı mücadele yapabilecek şekilde tasarlanmışlardı. Yeni eğitim programı, TSK personeline bu silahları da kontrol edebilme kabiliyeti sağlayacak.

TB2 insansız hava araçları gökyüzünde 20 bin uçuş saatini tamamladılar ve bu eğitimlerle artık savunma ve taarruz yeteneklerini de sergileyebilecekler.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 20:03
Paylaş: