Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Türk ve Japon Mühendislerden Uçan Elektrikli Araç

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,122 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

Türk ve Japon Mühendislerden Uçan Elektrikli Araç

Nişantaşı Üniversitesi, Japon ve Türk mühendis ve bilim insanlarını bir araya getiren bir proje başlattı. Elektrikli ve uçan bir  araç için başlatılan SORA projesinin tamamlanma tarihi 2019 olarak belirlendi. 
Japon ve Türk bilim adamları başta elektrikli uçan araç olmak üzere üç farklı proje üzerinde iş birliği yapacaklar. Nişantaşı Üniversite’si yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, bir ileri teknoloji ürünü olarak planlanan elektrikli uçan araç tamamen elektrik enerjisi ile çalışacak. Bu aracın 2019 yılında uçuşa hazır geleceği de ifade edildi.
SORA olarak adlandırılan proje, hem havada hem de karada işlevselliğini sürdürecek bir araç olacak. Projede Nişantaşı Üniversitesinin yanı sıra; Nagasaki ve Nişantaşı Üniversitelerinin yanı sıra Tajima Motor Corporation Co., Shindengen Electric Manufacturing Co., Isahaya Electronics Corporation Nagasaki Institute Applied of Science, University of Tokyo, Fukuoka University, Chiba University, Nagoya Institute of Technology gibi şirketler ve üniversiteler de destek veriyorlar.
SORA projesinin yanı sıra; güneş sistemleri için maksimum güç takip sistemi, büyük veri ve internet uygulamaları için enerji sistemlerinin izlenmesi gibi farklı çalışmalar da ortak olarak yürütülecek. 

 
Gönderildi : 24 Kasım 2016 00:31
Paylaş: