Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Turkcell’li atletler Londra’daki Dünya Atletizm Şampiyonası’nda tarih yazdı

ayibogan
(@ayibogan)
Paylaşımcı Üye

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde gelişimini hızla sürdüren Türk atletizmi, tarihinin en başarılı Dünya Şampiyonası’nı Londra’da yaşadı. Britanya’daki organizasyonda Ramil Guliyev 200 metrede Dünya Şampiyonu olurken, Yasmani Copello da 400 metre engellide Dünya ikinciliğine ulaştı. 
[align=justify]Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizmi, Britanya’da tarihi bir şampiyona geçirdi. Londra’da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası’nda milli sporcular 1 altın, bir de gümüş madalya elde etti. Bu sayede Türkiye, tarihinin en iyi Dünya Şampiyonası’nı yaşamış oldu.

[align=justify]Tarihi altın Ramil’den

[align=justify]Londra’da 20’si erkek, 7’si de kadın olmak üzere, tarihinin en yüksek katılımı olan 27 sporcu ile mücadele eden Türkiye, ilk ve tek altın madalyasına erkekler 200 metre yarışında ulaştı. Ramil Guliyev, 200 metre finalinde elde ettiği 20.09’luk derecesiyle ay-yıldızlılara tarihinin ilk dünya şampiyonluğunu getirdi.

[align=justify]İlk madalyayı Yasmani getirdi

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’nin ilk madalyası ile erkekler 400 metre engelli yarışında geldi. Yasmani Copello, Londra Olimpiyat Stadı’ndaki finalde 48.49’lük derece elde etti ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Organizasyonda ayrıca Eda Tuğsuz kadınlar cirit atmada, Özkan Baltacı erkekler çekiç atmada ve 4x100 erkek takımı da bayrak mücadelesinde finalde yarışma başarısı gösterdi

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 14 Ağustos 2017 17:23
Paylaş: