Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Türkiye en fazla DDos saldırısı gerçekleştirilen üçüncü ülke

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,083 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 İçerik dağıtım ağı ve bulut bilişim sağlayıcısı Akamai, 2016 yılı ilk çeyreğine ilişkin ‘State of Internet’ başlıklı küresel internet güvenliği raporunu kamuoyuyla paylaştı. Rapordaki Türkiye odağında yer alan çeşitli göstergeler dikkat çekti.
Raporda belirtilen dönemi kapsayacak şekilde 30 Mpps üzerinde 6 saldırı gerçekleştirildiği, siber saldırıların 67 Mpps’ye kadar yükseldiği kaydedildi. Ayrıca gerçekleştirilen siber saldırıların 3’te 2’sinin yazılım ve teknoloji endüstrisini vurduğu belirtildi.
Türkiye üçüncü sırada!
Raporda Türkiye’nin DDos saldırılarının önemli çıkış ülkelerinden biri olduğu görülüyor. Çin yüzde 27’lik payla en fazla DDos saldırı gerçekleştirilen ülke olurken onu yüzde 17,2’yle ABD izliyor. Türkiye ise yüzde 10,2’lik oranla üçüncü sırada yer alıyor. Türkiye’nin 2015 yılı sonu itibarıyla DDos saldırılarının en önemli çıkış noktalarından biri olmaya başladığı görülüyor.

En fazla etkilenen sektör: Oyun
Gerçekleştirilen DDos ataklarının yüzde 54,8’i oyun endüstrisini, yüzde 25,1’i oyun dışındaki yazılımlar ve teknoloji endüstrisini etkiliyor. Web saldırılarının yüzde 70’inin de HTTPS protokolüne yönelik olduğu ortaya konuluyor. Web saldırılarında ise en fazla etki altında kalan sektör perakende.
Siber saldırılar, özellikle son dönemde bir hayli artmış durumda, çok sayıda web sitesinin hack’lendiği haziran ayının da dahil olduğu döneme ilişkin rapor da merakla bekleniyor.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:16
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕