Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

🔴Bazı sorunlardan dolayı sitemiz 31 ocak 2023 tarihine çekilmiştir!🔴
Türkiye’nin İlk Yerli Yapım Elektrikli Otobüsü Avenue EV Tanıtıldı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,391 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

Türkiye’nin İlk Yerli Yapım Elektrikli Otobüsü Avenue EV Tanıtıldı

TEMSA ve ASELSAN ortak projesi olan ve tamamen elektrikle çalışan Avenue EV otobüsü törenle tanıtıldı. 8 dakikada hızla şarj olan otobüs, yaptığı hıza göre 50-70 kilometre mesafe kat edebiliyor.
Yüzde 100 elektrik toplu taşıma aracı Avenue EV, oturarak 35 ve ayakta 52 kişiyle 88 kişilik yolcu kapasitesine sahip. Araçta engelli yolcular için bir adet tekerlekli sandalye park yeri de bulunuyor. Avenue EV, oldukça hafif  ve yüzde 100 yerli elektrikli çekiş sistemi sayesinde uzun süre bakım gerektirmeden hizmet verecek şekilde tasarlanmış.  Elektrikli olmasından dolayı sıfır karbon emisyonuna sahip olan Avenue EV, sesiz çalışan, konforlu ve en son teknolojiye sahip toplu taşıma aracı olarak da dikkat çekiyor. Klima sistemleri ile yolcu kabini hem soğuk hem de sıcak havalarda iklimlendirerek konforlu seyahat imkanı sunan elektrikli araç, içi internet ve veri bağlantısı hizmeti de verecek.

Yeni tanıtılan Avenue EV toplu taşıma aracı hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Dünyada çevre dostu araçlara ve alternatif yakıtlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Türkiye'nin ticari araç sektöründe liderliğini sürdürebilmesi, yeni teknolojilere adapte olmasını gerektiriyor. Bu açıdan yerli imkanlarla bir yerli elektrik otobüs üretilecek olması beni çok mutlu ediyor" diye konuştu.

[video=youtube]

 
Gönderildi : 9 Aralık 2016 05:24
Paylaş: