Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Twitter Artık WhatsApp’ın Mavi Tik Özelliğini Kullanacak

murat3547
(@murat3547)
Paylaşımcı Üye

Twitter DM, yani doğrudan mesajlaşma özelliği tıpkı WhatsApp gibi mesajların görülüp görülmediğini mavi “tik” ikonları ile gösterecek.

“Mesajımı okudun ama bana neden dönmedin?” sorularının bir hayli sıkıntı yaratmasına neden olan “mavi” tik özelliği WhatsApp’tan sonra şimdi de Twitter’da. Twitter’ın DM yani “doğrudan mesajlaşma”servisi için kullanılmaya başlanan bu özellik, bakalım Whatsapp’ta olduğu gibi kullanıcılar arasında kaprisli ve kinayeli durumlara yol açacak mı?

Bu noktada Twitter’ın tüm DM özelliğinin değişiyor olması da gündemde. Twitter tamamen WhatsApp benzeri bir mesajlaşma sayfası tasarlıyor gibi görünüyor. Bu durum, biraz da Facebook Messenger’ı çağrıştırmıyor da değil. Facebook’un dahili mesajlaşma aracı olan Messenger’da ufak tefek yenilikleri biriktirerek daha sonra kendi başına bir hızlı mesajlaşma servisine dönüşmüştü.

Twitter DM servisinin böyle bir hedefi var mı? Henüz bunu söylemek için çok erken. Ancak Twitter özel mesajlaşma servislerinin popülerliğini göz önünde tutuyorsa, bu tür bir yenilik oldukça heyecan verici olabilir. Şimdilik sadece “mavi tik” ile idare edeceğiz.  

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 10 Eylül 2016 04:03
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Özentilik sıçrıyor programdan programa 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Eylül 2016 04:25
murat3547
(@murat3547)
Paylaşımcı Üye

Özentilik sıçrıyor programdan programa 🙂

Kesinlikle Katılıyorum 🙂

CevapAlıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 10 Eylül 2016 04:59
Paylaş: