Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Twitter’a 360 derece video özelliği geliyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,299 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 360 derece video kameralar ve elde ettikleri görüntüler son derece farklı; sizi görüntünün sadece tek bir arka planı, tek bir açısıyla baş başa bırakmıyor, 360 derece boyunca bir eksen etrafında gezinme olanağı tanıyorlar. Örneğin burayatıklayarak 360 derece görüntülerle ilgili daha fazla bilgi edinebilir, bir doğa olayının ‘tüm yönleri ile’ izleyebilirsiniz. Heyecan verici olduğu gerçek. Son gelişme ise 2016’nın yükselen trendinin modern sosyal ağ platformlarının öncülerinden Twitter’a entegre olması ile ilgili…
Facebook ve YouTube’dan sonra sıra Twitter’da
Gelen bilgilere göre mikro blog ağında 360 derece görüntüler izlenebilecek. Özetle görüntü, yön tuşları vasıtasıyla sürüklenip gezinebilen, diğer açıları da görülebilen bir form halinde sunulacak. Bu durum sosyal ağlar için yeni değil, Facebook ve YouTube’da da söz konusu özellik kullanılabiliyor.
Twitter ise ‘sıradaki platform’ olacak…

Hem masaüstü hem iOS/Android uygulamalarında izlenebilecek
Diğer detaylar arasında Twitter’daki 360 derece video izleme deneyiminin, hem masaüstü hem de iOS/Android uygulamaları üzerinden kullanılabilecek olması öne çıkıyor. İlk aşamada ABD çıkışlı Twitter hesaplarının söz konusu özelliği kullanılabileceği kaydediliyor. Kısa süre içinde tüm dünyada 360 derece videolar Twitter üzerinden görülebilecek, ‘video yükleme’ imkanı sunulacak. Teknoloji dünyasına dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:08
Paylaş: