Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
YouTube Kanalınız mı var? O zaman buraya tıklayarak ücretsiz olarak kanalınızı tanıtın!

Uzay İstasyonu Yakında NASA’nın TV Kanalı Olarak 4K HD Yayın Yapacak!  

  RSS
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Uzay İstasyonu Yakında NASA’nın TV Kanalı Olarak 4K HD Yayın Yapacak!

NASA Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) yaşamı 4K UHD yayın yaparak internet üzerinden paylaşıyor. İnternet kullanıcıları ISS istasyonunda astronotların dar ve uzun koridorlar arasındaki gündelik yaşamlarını 4K UHD olarak izleyebiliyorlar. 

Yeryüzünden yaklaşık 321 kilometre yukarıda yörüngede dolaşan ISS, çok yakında NASA’nın yeni TV kanalı olacak. Böylece internet kotalarını sorun etmeksizin yukarıda neler olup bitiyor izleyebileceğiz. Kurulacak olan bu kanal sürekli olarak yayın yapacak ve her hangi bir şekilde reklam yayınlamayacak.
4K UHD Uzay İstasyonu kısa klipleri düzenli olarak NASA, YouTube ve Harmonin prodüksiyon şirketi tarafından yayınlanıyor.

[video=youtube] [/video]

Geçtiğimiz ay Google YouTube ve NASA ortaklığında ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonundan sohbet ve canlı yayınlar da başlamıştı. Bu yayınlar da 7/24 devam ediyor.

[video=youtube] [/video]

Uluslararası Uzay İstasyonu ISS nedir?
International Space Station (ISS) alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü olarak tanımlanabilir. ISS üzerinde yaşanabilen tek yapay uydu olarak da biliniyor. Uluslararası Uzay İstasyonu programı, beş katılımcı uzay kuruluşu tarafından oluşturulmuş ortak bir proje. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı tarafından tasarlanarak 20 Kasım 1998 yılında fırlatılan istasyon, yaklaşık 400 km irtifada dünya yörüngesinde saatte 7.6 kilometre hızla dönüyor. Uluslararası Uzay istasyonu başka mekan ve ortamlarda gerçekleştirilemeyecek araştırmaların gerçekleştirilmesi için özel ortam görevi görüyor.

Alıntı
Gönderildi : 23 Kasım 2016 03:53
Paylaş:
Başa dön