Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Uzaylıların Dünyaya Bir Sinyal Göndermiş Olabileceği Kesinleşti

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Beğeni
994 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

Rusya'da uzayı gözlemleyen bir radyo teleskobu 95 ışık yılı uzaktan gelen "güçlü bir sinyal" keşfetti. Keşfedilen sinyal beraberinde pek çok tartışmayı da getirdi.

Rusya'da dünya dışı yaşam formlarına dair araştırmalar yapan ve uzayı gözlemleyen bir radyo teleskop, Dünya'ya 95 ışık yılı uzaklıkta bulunan bir bölgeden güçlü sinyaller yakaladı. Güneş'ten gelen sinyallerle benzerlik gösteren ve HD 164595 adlı yıldızın yakınlarından gelen sinyalin yıldız etrafında dönen bir veya daha fazla gezegenden gelmiş olabileceği söyleniyor. Öte yandan geçtiğimiz yıl keşfedilen ancak, kamuoyuna yeni duyurulan sinyal pek çok tartışmaya konu oldu.

Sinyal hakkında konuşan uzmanlar, sinyalin ne anlama geldiği ya da tam olarak nereden geldiğini söylemek için çok erken olduğunu belirtiyorlar. Teksas A&M Üniversitesi astronomu Nick Suntzeff, "Eğer bu gerçek bir astronomik kaynaksa, oldukça garip. 11 gigahertzde kimin ve ne yayını yaptığını ancak tanrı bilir." şeklinde açıklama yaptı. Dünya dışı yaşam ile ilgili çalışmalar yapan METI International'ın başkanı Douglas Vakoch ise sinyali, "HD 164595'ten gelen sinyal muhteşem çünkü Güneş'e benzeyen bir yıldızın yakınlarından geliyor. Ve eğer yapaysa ancak insanoğlundan daha gelişmiş bir uygarlık tarafından üretilebilecek derecede güçlü" şeklinde  tanımladı.

Yapılan açıklamalar elbette bunlarla sınırlı değil, yapılan açıklamalara bakıldığında dünya dışı yaşam formlarının yani bir diğer tabirle "uzaylıların" gerçekten var olma ihtimali de göz önünde bulunduruluyor. 

 
Gönderildi : 10 Eylül 2016 03:44
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
 

Birde kendilerini görsek artık 🙂

 
Gönderildi : 10 Eylül 2016 16:24
TechnoPvCity
(@technopvcity)
Gönderiler: 77
Üye
 

Rusyaya Bakma Sen 😛


▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░░░░░ ░░░░▀█▄▀▄▀██████░▀█▄▀▄▀████▀
░░░░ ░░░░░░░▀█▄█▄███▀░░░▀██▄█▄█▀

 
Gönderildi : 10 Eylül 2016 17:42Paylaş: