Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Volkswagen Çalışanlarına Pokémon Go Oyununu Yasakladı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,073 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Volkswagen, firma casusluğuna önlem olarak çalışanlarının Pokémon Go oynamasını, hatta telefonlarına kurmasını bile yasakladı.

Alman internet sitesi Bild'in CarScoops kaynağı ile belirttiğine göre Volkswagen, çalışanlarının 70.000'ini, Pokémon Go oynayarak firma casusluğu riskini arttırdıklarına dair bir bilgilendirme ile uyardı.
YÜKLEMEK BİLE YASAK
Söylenene göre Volkswagen, 70.000'e yakın çalışanına gönderdiği bu bildirimde, çalışanların telefonlarına Pokémon Go'yu yükleme izinleri olmadığı belirtildi.
FİRMA CASUSULUĞUNA ÖNLEM OLARAK
Bu durum, sadece Volkswagen'in çalışma alanında eğlenceyi kısıtlama isteğinden kaynaklanmıyor ve büyük bir marka olmanın yan etkilerinden biri sayılabilir. Firma, uygulamayı kullanan çalışanların firma casusluğuna daha kolay hedef olabileceklerini düşünmekte.

SIZMA İHTİMALİNE KARŞI
Pokémon Go hakkındaki endişeler, uygulamanın konum etiketleme, veri paylaşımı ve tabii ki çalışanların kameralarını kullanmasından kaynaklanmakta. Bu izinler, firmanın henüz göstermek istemediği bir şeyin alınan ekran görüntüleri ile dışarı sızması ihtimalini ciddi bir şekilde arttırmakta.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 15:48
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕