Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
WhatsApp, Bilgilerinizi Paylaşacak!

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,636 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

WhatsApp, çok ses getirecek bir hamle yaptı ve gizlilik politikasını güncelledi. WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası, Facebook ile bilgilerinizi paylaşmanıza neden olacak!

Dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2014 yılında Facebook tarafından rekor fiyata satın alınmıştı. Facebook'un bünyesinde girmesinden sonra gizlilik açısından bazı kesimi endişelendirenWhatsApp, uçtan uca şifreleme sistemini devreye sokması ile yüreklere su serpmişti.
WhatsApp, bugün ise 4 yıl sonra hizmet koşulları ve gizlilik politikasınıgüncelledi. WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası doğrultusunda kişi bilgileri Facebook ile paylaşılacak. Ancak söylenene göre Facebook bu bilgileri yayınlamayacak.

Peki, WhatsApp bilgileri ile Facebook ne yapacak?

WhatsApp bilgileriniz Facebook'ta!

WhatsApp'ta paylaştığınız hiçbir şey, mesajlarınız, fotoğraflarınız ve hesapbilginiz dahil olmak üzere Facebook'ta veya herhangi bir diğer uygulamamızda başkalarının görmesi için paylaşılmayacak.

Ancak WhatsApp bilgileriniz Facebook'un datasında bulunacak. İlerleyen dönemde reklam amaçlı bir yenilik duyurulduğunda Facebook kitlesel reklam için bu bilgilerden faydalanabilir.
Uçtan uca şifreleme ile mesajlar okunmuyor

Gizlilik, uçtan uca şifreleme ve güvenlik özellikleri WhatsApp'ın bir parçası olarak geliştirildi. Mesajlarınız teslim edildikten sonra WhatsApp onlar saklamıyor. Mesajlarınız uçtan uca şifrelendiğinde, WhatsApp'ın ve diğer üçüncü partilerin onları okuması mümkün değil.
WhatsApp, kurumsal sektöre mi giriyor?

Sipariş, işlem, teslimat ve gönderi bildirimleri, ürün ve servis güncellemeleri ve pazarlama gibi konularda sizin ve işletmelerinWhatsApp'ı kullanarak iletişimde olmalarının yolları araştırılıyor.

Örneğin, seyahatinizle ilgili uçuş durum bilgisi alabilirsiniz, bir satın almanızla ilgili fatura alabilirsiniz veya teslimatınızla ilgili bildirim alabilirsiniz. Alabileceğiniz pazarlama mesajları ilginizi çekebilecek bazı teklifler sunabilir.
İstenmeyen mesajlara (spam) maruz kalmanızı biz de istemiyoruz, tüm bu mesajlarınızı ve iletişimleri yönetebilirsiniz. 

WhatsApp'ın yeni hizmet koşulları ve gizlilik politikasına buradan ulaşabilirsiniz.

 
Gönderildi : 28 Ağustos 2016 00:44
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
 

Bu whatsapp bircok iliskiyi bitirdi eee yalani olmayan korkmaz herseyi ortaya ciksa nolcak 😀 Teşekkürler

 
Gönderildi : 28 Ağustos 2016 01:06
Paylaş: