Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
WhatsApp sesli arama özelliğiyle de yoğun ilgi görüyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
907 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Anlık mesajlaşma uygulamaları, mobil hayatın olmazsa olmazları arasında. Akıllı telefon kullanan kimselerin mutlaka bir ya da birden fazla anlık mesajlaşma yazılımı indirdikleri görülüyor. WhatsApp ise bu alanda öne çıkan uygulama konumunda. Her gün yüz milyonlarca kişinin birbirleri ile yazılı ya da sesli olarak iletişim kurmasını sağlayan platform, kendi alanında aralıksız şekilde artan kullanıcı tabanıyla da dikkat çekiyor. Yeni bir veri ise popüler platformun sadece yazılı mesajlarda değil, sesli aramalarda da yoğun şekilde kullanıldığına işaret ediyor.
Uygulama üzerinden her gün 100 milyon sesli arama yapıldığını duyuran WhatsApp’ta bu istatistik saniyede 1.100 arama anlamına geliyor. İnsanlar, bir yıldan uzun süredir WhatsApp’in arama özelliğini dünyanın farklı yerlerindeki aile ve arkadaşlarını aramak için kullanıyor. WhatsApp üzerinden yapılan aramaların sayısı, pek çok insanın bu özelliği kullanışlı ve verimli bulduğuna işaret ediyor.
Bilindiği üzere WhatsApp, SMS’lerin gönderim sıklığı ve sayısının global ölçekte düşüşünün ana aktörleri arasında. Şimdi ise sesli arama konusunda da öne çıktığı görülüyor.
WhatsApp dışında hangi uygulamalar tercih ediliyor?
Öte yandan sesli arama dışında ele alındığında WhatsApp’ın dışında Facebook’un Messenger platformu da küresel düzeyde büyük ilgi görmekte; yine WeChat, Skype, Viber, Line, Telegram, Kakaotalk ve BlackBerry Messenger (BBM) da diğer öne çıkan mesajlaşma uygulamaları durumunda. 

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:21
Paylaş: