Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
WhatsApp’a ‘Olimpiyatlar’ emojisi geldi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
960 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

1 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısı ile en popüler anlık mesajlaşma uygulaması konumunda yer alan WhatsApp, yaklaşan 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na özel bir emojiyi kullanıma sundu. 5 Ağustos’ta başlayacak Olimpiyat oyunları öncesinde gelen emojinin, etkinliğin bitiş tarihi olan 21 Ağustos’a kadar kullanılabilmesi bekleniyor.

Olimpiyat Oyunları’na özel Apple Watch kayışı, özel temalı akıllı telefonlar derken yazılım şirketlerinden de çeşitli hamleler gelmeye başladı. WhatsApp kullanıcıları ikonik Olimpiyat Oyunları sembolünün temel alındığı emojiyi, akıllı cihazları ve masaüstü bilgisayarları üzerinden gönderebilecekler. Ancak emoji ile ilgili iOS cihazları ilgilendiren önemli bir nokta söz konusu…
iOS cihazlarda Olimpiyat emojisinin kullanımı için biraz meşakkatli bir yolla karşı karşıya kalınıyor. ‘ http://emojipedia.org/olympic-rings/ ’ üzerinden paylaşılan koddan ya da ‘◯◯◯◯◯’ parantez içinde kısmın kopyalanıp yapıştırılması ile gönderim mümkün oluyor. Bunun nedeni, sonraki iOS güncellemesi ile birlikte ilgili sembolün klavyede görünecek olması. Doğrudan emojiye erişim için bir süre daha beklemek gerekiyor. Android tarafında ise sorun yok…
Android cihaz kullanıcıları, logo emojisini klavyelerindeki semboller arasından bulup kullanabilirler. Emoji, futbol topunun olduğu menüde yer alıyor.

Sessiz sedası eklenen emoji ile WhatsApp daha spor dolu. Elbette Twitter ve Facebook’tan da hamleler gelmesi sürpriz olmayacak. Yılın merakla beklenen Olimpiyat Oyunları organizasyonu, 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:26
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕