Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Xiaomi'den 6.4 inç Boyutunda Dünyanın En İyi Devasa Telefonu Geliyor!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,161 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Günümüzde Apple'ın iPhone SE'si ve Sony'nin Compactailesi gibi küçük ekranlara yönelik yatırımlar devam ederken genel manada cep telefonlarının klasik boyutu artık 5.2 inç olarak sabitlendi. 5.5 inç ve sonrası ise büyük ele sahip kullanıcılara yönelikken 5.7 ve 6 inç boyutları ise büyük ekran tutkunlarına yönelik yapılır.

Ancak Xiaomi ezber bozacak bir devasa telefonla piyasaya sert bir giriş yapacak. Teknik özellik detaylarıyla oldukça iyi olacak olan bu yeni telefonda 6.4 inç gibi bırakın tek elle kullanılması, tutulması bile zor bir telefon üretiyor.

Model adı hakkında Xiaomi Max olması beklenen devasa telefonda 6.4 inçlik 2K IPS ekran veSnapdragon 820 çipseti barındırılacak. Bu nedenle Adreno 530 grafik işlem birimine sahip olacak bu cihazda 4GB RAM, 32GB depolama birimi ve MicroSD kart desteği olacak. Ekranın bu kadar büyük olmasıyla kasasında geniş bir yere de sahip olacak olan cihaz bu devasa canavarı beslemek için 5.000mAh batarya kullanması bekleniliyor.

Görselde kapasitif tuşlara sahip olduğu görülen cihazda ön tarafta bir parmak izi okuyucusu yok. Bu nedenle arkada olma ihtimalini düşündüğümüz telefonda parmağın yetişeceği yer sıkıntılı olması, işaret parmağı ile telefonu tutmayı bırakıp arkadan parmak izi okuyucusuna ulaşması telefonu düşme tehlikesine sokacağı için kullanılmama ihtimali de bulunuyor.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:39
Paylaş: