Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Yahoo, Verizon tarafından satın alındı [Güncellendi]

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,035 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 90’ların ‘internetle özdeşleşmiş markası’ Yahoo’nun, ABD’nin önde gelen mobil operatör şirketlerinden biri olan Verizon tarafından satın alınmak üzere olduğu duyuruldu. 5 milyar Amerikan Doları karşılığında gerçekleşmesi beklenen işlem sonucunda Yahoo’nun internet hizmetleri, patent ve mevcut gayrimenkullerinin Verizon’a geçmesi ile ilgili resmi duyuru bekleniyor.
CNN Money’in haberine göre Yahoo sözcücü Rebecca Neufield, ‘Sürecin bütünlüğünü korumak adına anlaşma sağlanıncaya kadar bir yorum yapmak istemiyoruz’ açıklamasında bulundu. Bu açıklama sürecin pozitif ivmede devam ettiğine dair işaret olarak yorumlandı.
Öte yandan konuyla ilgili olarak Verizon sözcüsü Bob Varettoni ise herhangi bir yorum yapmaktan kaçındı. Verizon, Yahoo’yu satın almak üzere ve gelişmelerin nihai halinin kısa süre zarfında belli olması bekleniyor.
Yahoo, son dönemde rekor seviyede düşen gelirleri ve yönetim kademesine karşı yatırımcılar nezdinde yaşanan hoşnutsuzlukla sıklıkla gündeme geliyordu. Satışı hakkında geçtiğimiz aylarda ilk yüksek sesli bilgiler de gelmeye başladı. Görüşmelerin 5 milyar dolar gibi nispeten düşük bir seviyede olması ise sürpriz olarak nitelendirildi.
İnternet şirketi, geçtiğimiz dönemde küçülme yolunda çok sayıda adım attı. Bölgesel ölçekteki haber ve benzeri servislerin çoğu kapatıldı, ayrıca mobil alanda da girişimler oldu. Ancak otoritelere göre Yahoo, çoğu adımda geç kaldı ve dönemin koşullarına uygun hamlelerde bulunamadı.
Yahoo-Verizon görüşmeleri ve sonrasına dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…
Güncelleme/ 25 Temmuz 2016-15:00
Verizon, Yahoo’yu 4.83 milyar dolar karşılığında satın aldı. Satın alım işlemine Yahoo’nun Alibaba hisselerinin dahil edilmediği açıklandı. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:33
Paylaş: