Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Yerli Otomobilin Arazisi Hazır!

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Yerli Otomobilin Arazisi Hazır!

Henüz hangi şirket tarafından üretileceği belli olmasa da Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, organize sanayi bölgesinde yer alan bir araziyi, yerli otomobil fabrikasına hibe edeceklerini açıkladı. 

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Organize Sanayi Bölgesi’nde, Brisa fabrikasının hemen arkasındaki 1.000 dönümlük araziyi yerli otomobili üretecek firmaya ücretsiz olarak vereceklerini açıklarken, arazinin değerinin 25 milyon TL olduğu da söylenenler arasında kendisine yer buldu.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ahmet Koçaş: "Son dönemde Aksaray, yan sanayi konusunda çok büyük bir ivme kazandı. 2013 yılında Brisa markası buraya tam 300 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bunun yanında Mercedes gibi büyük markaların burada olması bizi yerli otomobil konusuna teşvik etti. Ayrıca Aksaray Türkiye'nin tam merkezinde bulunan stratejik konumu nedeniyle ülkemiz genelinde karayolları ve limanlara en yakın şehirlerin başlarında geliyor. Bu yüzden yerli otomobil için en uygun konum Aksaray" dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil ile ilgili olarak, "Ben varım diyen şirketler var, babayiğitler var. Bunlarla ikinci tur görüşmelere geçeceğiz. İkinci tur görüşmelerde detayları konuşacağız. İkinci tur görüşmelere bu pazar günü başlıyoruz" şeklinde bir açıklama yayılamıştı.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 23:29
Paylaş: