Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
YouTube ile mobil cihaz üzerinden canlı yayın dönemi başlıyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,287 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Selfie çılgınlığının mimarlarından biri şüphesiz hemen aşağıdaki 2014 Oscar Ödül Töreni’ndeki fotoğraf oldu. Dünyanın en önemli sinema yüzleri, çoğu bulanık ama son derece ‘anlık’ bir şekilde fotoğraf karesine yansımış ve bu görsel sosyal medyada adeta sallantıya neden olmuşu. Ön kameraların gelişmesi, ön kamerayla çekilen fotoğrafların paylaşımında artış derken konu video yayınına kadar uzandı.

Periscope ve Meerkat gibi mobil uygulamalar, kullanıcıların canlı yayın gerçekleştirmesine olanak tanıyor, üstelik pratik yapıları sayesinde de küresel birer fenomen halini alıyorlardı. Facebook’ta mobil cihazlar üzerinden canlı yayın yapabilme özelliği de geçtiğimiz aylarda kullanıma sunuldu. Görünüşe bakılırsa sıradaki teknoloji devi ise Google’ın sahibi olduğu YouTube…
Resmi açıklama geldi
Resmi açıklamayla konuyu aktaran YouTube, artık kullanıcıların kısa süre içerisinde kendi kanalları üzerinden canlı yayın gerçekleştirebileceğini açıkladı. YouTube her ne kadar bu adımı atmakta gecikmiş gibi görünse de PewdiePie gibi milyonları peşinden sürükleyen kanallarda gerçekleştirilecek anlık yayınların büyük ilgi göreceğini tahmin etmek hiç de zor değil.
Ne zaman kullanılabilecek?
Şimdilik test sürecinde olan ve küçük bir grup tarafından gerçekleştirilen YouTube canlı yayınlarının kısa süre içinde genel kullanıma açık hale geleceğini belirtelim. Facebook, Periscope derken şimdi de YouTube’dan mobil canlı yayın gerçekleştirmek mümkün olacak özetle.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:28
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕