Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Yüzde 100 Google imzası taşıyan akıllı telefon mu geliyor?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,133 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Teknoloji gündemindeki önemli maddelerden biri de sonraki Google Nexus telefonları. Şimdiye kadar Huawei, LG, HTC gibi öncü teknoloji şirketleri tarafından hazırlanan cihazlarda en güncel Android sürümünün önyüklü olması formunda gelen serinin, 2016’da bir ilke sahne olabileceği konuşuluyor…
Gelişme, aslında daha önce gündeme gelmemişti, hatta neredeyse akıllardan bile geçmiyordu; ancak ABD’deki önemli medya kanallarından The Daily Telegraph’a konuşan bir kaynak, Google’ın artık farklı düşündüğünü belirtti.
Gündemde ses getiren görüş, özetle teknoloji devinin bu sene itibarıyla tamamen kendisi tarafından geliştirilecek, donanımından güvenlik özelliklerine kadar Google imzası taşıyan bir modeli piyasaya sunmayı planladığı iddiasına dayanıyor. Öte yandan şirketin Nexus modellerinin de ayrıca üretilmeye devam edilmesi bekleniyor. Yani 2016’da çok sayıda Google akıllı telefonu gündeme gelebilir.
Şu an için Google nezdinde herhangi bir tepki, doğrulama veya yalanlama gelmiş değil. En son açıklama geçtiğimiz aylarda Google CEO’su Sundar Pichai tarafından ‘üçüncü parti üreticilerle çalışmaların devam ettiği’ yönündeydi, bu da Nexus’ların daha önce olduğu gibi önemli bir diğer teknoloji markası üzerinden geliştirilmeye devam edileceğine işaret ediyordu.
Nexus’ların dünya genelinde ilgi gördüğü bir gerçek, ancak şu da var ki Samsung, LG gibi markaların yanı sıra çok sayıda Çin merkezli üretici de adından söz ettiriyor. Bu noktada Google’dan yukarıda detaylarını aktardığımız sürpriz hamle gelirse bu çok da beklenmedik bir gelişme olmayacak.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:20
Paylaş: